Blogi

>
|

Jõulumuusika ABC – mida, millal ja kui palju mängida?

Pühad on kohe ukse ees ja pea kõikides kauplustes on kuulda jõulumuusikat. See võib olla nii õnnistus kui ka needus, olenevalt sellest, kuidas seda kasutatakse. Ehkki jõulumuusikal on ostukäitumisele positiivne mõju, võib selle üleküllus toimida hoopis vasatupidiselt – eriti just töötajate seas. Selleks puhuks oleme koostanud nimekirja tähelepanekutest, mida jõulumuusika valikul silmas pidada. 

Ära alusta jõulumuusika mängimist liiga vara

Isegi kui kaupluse jõuludekoratsioonid läksid üles kohe pärast Halloweeni, tasub muusikaga veel veidi oodata. Liiga varajane jõuluhittide mängimine võib olla liialt silmatorkav – ja seda mitte parimas mõttes.

Ära lõpeta jõulumuusika mängimist liiga vara

Jõulude ja uue aasta vaheline aeg on suurepärane võimalus muusika abil jõulumeeleolu pikendada.

Iga kolmas lugu on jõuluteemaline

Keskmine kaupluse külastatavuse aeg on 10 minutit. Selle aja jooksul võiksid kliendid kuulda vähemalt ühte jõuluteemalist lugu. Seega võiks iga kolmas lugu olla pühadehõnguline. Nii hoiad kaupluses jõulumeeleolu, kuid aja kliente sellega hulluks.

Mängi tavapärasele žanrile sarnast jõulumuusikat

Kui mängid tavaliselt oma kaupluses või kohvikus poplugusid, siis vali ka jõululood pophittide seast. Kui tavapärane esitusloend koosneb peamiselt jazzlugudest, siis võiks ka jõululood olla samast žanrist inspireeritud.

Mängi alternatiivseid versioone populaarsetest jõuluhittidest

Püüa leida uusi või teistsuguseid versioone klassikalistest jõululugudest. Proovi mõnd 50ndate rock’n’rolli või reggae varianti tuntud jõuluhitist. Eristu teistest! Eriti hea, kui need on sisse laulnud mõni armastatud artist.

Mängi väljaspool lahtiolekuaegu teist laadi muusikat

Enne kaupluse avamist ja pärast sulgemist mängi muusikat, mis ei oleks pühadehõnguline. Nii saavad töötajad sellest veidike puhata.

 

Need nipid aitavad Sul leida oma kauplusesse parim jõulumuusika ja seda just parajas koguses. Et valikut veelgi lihtsamaks teha, kuula Soundtracki enda koostatud jõuluteemalisi esitusloendeid siit. Millist eelistad Sina?